E-naming, czyli nazwa domeny niezwykle ważna

Prowadząc własną działalność w sieci niezależnie od tego czy jest to nasz sposób na zarobienie pieniędzy czy wyłącznie hobby powinniśmy zadbać o dobrą i przykuwającą wzrok nazwę naszej domeny. Dzięki temu możemy przyciągnąć znacznie większą liczbę odbiorców, a przecież na sukcesie nam właśnie zależy.

Cechy dobrej nazwy strony internetowej

Nie od dziś wiadomo, że długie frazy trudno się zapamiętuje. Podobnie jest z tymi, które zapisane są w innym języku niż rodzimy i charakteryzują się tym, że odbiorca ma trudności z odpowiednim odczytaniem. Przy wymyślaniu nazwy dla naszej domeny powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, takich jak to, aby nazwa była stosunkowo krótka i dźwięczna. Dobrym pomysłem jest również odniesienie się do przykładów, które mocno zakorzenione są w świadomości odbiorców, przykładowo zabawa zwrotem, który wszyscy znają.

Długość ma znaczenie

Pamiętaj, że jedną z najważniejszych kwestii jest to, żeby nazwa domeny była krótka. Wszystko po to, żeby internauci nie musieli zapamiętywać niezwykle długich sformułowań, a następnie wpisywać ich w okno przeglądarki. Przykładowo jeśli zajmujesz się sprzedażą i montowaniem okien wykonanych z PCV to nie twórz nazwy oknapcvsprzedazimontaz, bo damy sobie uciąć przysłowiową rękę, że nikomu nie będzie się chciało wpisywać całej frazy do przeglądarki, co łączy się z tym, że nikt nie wejdzie na Twoją witrynę.

Oryginalność jest podstawą

To niezwykle ważne szczególnie w przypadku, kiedy tworzymy domenę związaną z jakimś tematem, który jest już mocno oblegany, a konkurencja jest spora. Jako przykład mogą posłużyć tutaj kancelarie radcowskie, które zazwyczaj tworzone są w tym samym schemacie, czyli słowa: kancelaria, radca prawny oraz ewentualnie nazwa miasta, w której dana kancelaria ma siedzibę. Jeśli chcesz stworzyć coś swojego i mieć pewność, że wyróżnisz się na tle innych osób, to postaw na coś oryginalnego, co sprawi, że odbiorcy zaczną się zastanawiać dlaczego akurat Ty postanowiłeś wyłamać się z opracowanej rutyny?

Naming w kwestii tworzenia domen wcale nie jest prostym zadaniem, choć początkowo mogłoby się tak wydawać. Ten proces powinien być wykonany bardzo dokładnie, zostać poparty researchem, a wykonany być przez ekipę profesjonalistów, którzy posiadają w tej dziedzinie doświadczenie.