Google AdWords i Google AdWords Express – dla kogo i po co?

adwords

Każdy, kto jest przedsiębiorcą bardzo dobrze wie co znaczy dobra reklama, która dociera do sporej ilości odbiorców. Dzięki kampaniom reklamowym oraz budowaniu wizerunku marki w sieci możemy liczyć na podniesienie się statusu naszego przedsiębiorstwa i zwiększenie liczby klientów.

W dzisiejszych czasach najlepiej jest skupić się na reklamie w przestrzeni internetowej, ponieważ ma ona największy zasięg i dociera do sporej grupy konsumentów. Dlatego też sporą popularnością cieszy się system Google AdWords, o którym będzie dziś mowa.

Google AdWords to system, który stworzony został przez koncern Google i który pozwala na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania przeglądarki. Ponadto linki te wyświetlane są na stronach, które podjęły współpracę w ramach Google AdSense – serwisem reklamowym Google. Oprócz standardowego systemu AdWords, od niedawna marka Google wprowadziła również AdWords Express, który przeznaczony jest przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców.

Google AdWords wiedzie prym wśród reklam internetowych przede wszystkim dlatego, że pozwala on na dotarcie do konkretnej grupy odbiorców, dokładnie tych, na których nam zależy. Dzięki temu, że omawiany system stworzony jest przez firmę Google to pozwala on na dotarcie do wielu grup odbiorców internetowych.

Na czym polega kampania z systemem AdWords? Przede wszystkim na tym, że dzięki niej kierujemy reklamy wyłącznie do użytkowników zainteresowanych daną treścią. System ten opiera się również na remarketingu, który polega na tym, że gdy raz użytkownik odwiedził Twoją witrynę to wyświetlają mu się później reklamy związane z Twoim asortymentem.

Wszystko to wskazywałoby na fakt, że system Google odpowiedni jest dla przedsiębiorców, którzy posiadają już zdefiniowaną grupę docelową swoich klientów. Jednak AdWords genialnie sprawdzi się również dla tych z Was, którzy dopiero rozkręcają swój biznes i chcą dopiero określić grupę swoich potencjalnych klientów. W tym również pomoże nam system stworzony przez Google\’a. Dzięki temu będziemy w stanie dopasować swoje produkty lepiej do klientów, co oczywiście pozytywniej wpłynie na efekt sprzedażowy.

Cały proces wypozycjonowania opiera się na stworzeniu fraz i zaproponowaniu słów kluczowych, które są oryginalne i niekonkurencyjne. Najprościej przedstawić to będzie na przykładzie kancelarii adwokackiej. Frazy takie jak „kancelaria adwokacka Warszawa” czy „tani adwokat” są bardzo konkurencyjne i trudno będzie nam wybić się na tle już istniejącej konkurencji. Warto jednak swojego taila, czyli frazę wzbogacić lub wymyślić taką, która jest znacznie mniej konkurencyjna. Dobrze sprawdzi się np. long tail „dobre porady prawne online”.

To, co również pozytywnie wyróżnia system AdWords jest szybkość działania i reagowania. W ten sposób szybko możemy dotrzeć do użytkowników poprzez aktualne mody i panujące trendy.

Jeśli zainteresowałeś się wyżej wymienionymi formami promocji to wystarczy, że zaczniesz zgłębiać temat systemu AdWords głębiej i zaczniesz wprowadzać wszystko w życie.