Wszystko o foliopakach – z jakich surowców są wytworzone oraz jak się je wytwarza?

Foliopaki kurierskie są innowacyjną i wyjątkowo bezpieczną formą pakowania artykułów do przewozu. Jednakże wielu polakom nazwa ta nie nasuwa żadnych skojarzeń, więc znaczące jest to, aby wtrącić z których półproduktów zbudowane są koperty foliowe i w jaki sposób wygląda proces ich produkowania. Warto zaznaczyć, że precyzyjne przedstawienie pełnego przebiegu produkcji zajęłoby naprawdę szmat czasu, gdyż jest to sprawa dość złożona, z tego powodu też w dzisiejszym felietonie ruszone pozostaną wyłącznie najistotniejsze elementy, które umożliwią zobrazować całe zjawisko.

Czym jest polieten?

Polieten jest miękkim, woskowatym i termoplastycznym półproduktem, który nie ma jakiejkolwiek barwy. To właśnie z polimeru etenu, a ściśle z jego granulatu, wytwarza się koperty kurierskie, które wyróżniają się nieprzepuszczalnością wilgoci, co oznacza, że jest to przedmiot hydrofobowy. Jakby tego było mało materiał ten jest nieczuły na wpływ ujemnych temperatur i chemikaliów, co powoduje, że produkt, który okryty jest polietylenem jest właściwie absolutnie zabezpieczony przed negatywnymi zjawiskami.

Folia polietenowa

Naturalnie z polimeru etenu nie tworzy się kopert foliowych, a z granulatu. Płachta polietylenowa powstaje techniką tzw. rozdmuchiwania lub też upustu przemysłowego, co polega na tym, że przez obróbkę cieplną granulki są rozpuszczane.

W jaki sposób odbywa się produkowanie foliopaku kurierskiego?

Po pierwsze konieczne są do tego procesu specjalistyczne machiny do zgrzewania, które to z płachty polietenowej są w stanie wyciąć właściwe elementy o przeróżnych wymiarach. Pierwszym krokiem jest ustawienie płachty polietenowej na maszynie, która później składa ją w prawidłowy, wskazany przez operatora format i przygrzewa narożniki. Przygrzewanie jest wyjątkowo ważne, z racji na to że dzięki niemu mamy pewność, że z koperty foliowej nic nie wypadnie ani nie przepuści ona jakiejkolwiek wilgoci do wnętrza. W całym toku zgrzewania niezwykle istotne jest bezwzględnie to, by zostawić jakąś krawędź wolną dlatego, by móc zapakować do środka produkty. W niesklejonej części koperty kurierskiej montuje się pasek z klejem, który chroni się w tym celu, by we właściwym momencie można go było zerwać oraz zabezpieczyć przesyłkę znajdującą się wewnątrz.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Dowiedz się więcej: http://www.emgraf.pl/koperty-kurierskie.html