Jakie są koszty oklejenia auta?

Nieszczęśliwie proces wyklejania jest względnie kosztowny. Profesjonalne półfabrykaty, demontowanie fragmentów karoserii , a do tego niezbędna wiedza ludzi przygotowujących modernizację czyni, że cena oklejenia umiarkowanej wielkości samochodu kompaktowego folią bezbarwną wynosi orientacyjnie 4-5 tysiące PLN. Koszty rosną symetrycznie do powierzchni auta, innymi słowy liczbie zużytego surowca. Jak widać mimo wszystkiego jest to cena niższa niż pomalowanie całej karoserii przy utrzymaniu przyzwoitej jakości malowania.

cost_rollerMówiąc o kosztach powinno się podkreślić, że naturalnie stawki są bardzo różne dodatkowo potrafią zdarzyć się grupony. Należy tylko zadać samemu sobie pytanie czy też warto oszczędzać i co stanie się jeśli niewłaściwie naklejona okleina marniejszej jakości zostanie uszkodzona bądź odpadnie nam razem z lakierem. Poniektórzy usiłują założyć folię samodzielnie, jednak rezultaty są zaiste różne. O ile niezbyt wymyślne elementy typu maska samochodu o nieskoplikowanym kształcie opłaca się spróbować nakleić własnoręcznie, to w wypadku całego auta trudno zachować odpowiednią jakość – bez wątpienia wymaga to wszystko fachowych umiejętności. Odwrotnie jest z jej usuwaniem.

Z racji na to, że warsztaty robią to za specjalną zapłatą (jest możliwość uiścić podczas naklejania), można zastanowić się nad zrywaniem samemu. Powinno się tylko zadbać o dokładne usunięcie warstwy klejącej specjalnie do czegoś takiego przeznaczonym preparatem albo po wsiąknięciu w niego kurzu stan farby na aucie okaże się kiepski, a warstwa kleju trudna do usunięcia.

Przy liczeniu wydatków warto odnotować, że przeważnie gdy mówimy o nowych pojazdach da radę wybrać samochód w nieciekawym kolorze, bez dodatkowej opłaty za lakier typu metalik. Robią tak często korporacje, ale również odbiorcy indywidualni zniechęceni wysokimi opłatami dodatkowymi do upragnionego lakieru – w wypadku samochodów wyższej klasy do kilku tysięcy złotych. Potrafi się stąd okazać, iż mniej kosztowne będzie właśnie użycie okleiny. Okleiny wspomnianego typu są stosowane nie jedynie w samochodach. Pokrywane mogą być jeszcze inne wehikuły, łodzie, motocykle oraz pozostałe jednoślady.

Pomoc merytoryczna: przeprowadzki z firmą EXTRANS