W jaki sposób obkleić samochód folią samoprzylepną?

Pierwszą rzeczą przed rozpoczęciem nakładania okleiny jest poprawne oporządzenie powierzchni. Trzeba niezwykle szczegółowo oczyścić oklejaną powierzchnię żeby nie było na niej cząsteczek kurzu. Potem pieczołowicie usuwamy tłuszcz z pojazdu aby folia nie utraciła swojej przyczepności. Doradzamy stosowanie wyłącznie zwyczajnych środków do mycia powierzchni. Natomiast odradzamy wykorzystanie detergentów, które to kożystają z nanotechnologii do wytworzenia warstw ochronnych na czyszczonej powierzchni. Tydzień nim przystąpimy wyklejania, pojazd powinien być wyczyszczony w mechanicznej myjni samochodowej, bynajmniej nie polecamy mycia ręcznego pojazdu. Po nadzwyczaj precyzyjnym oczyszczeniu karoserii z substancji chroniących trzeba wymontować jakiekolwiek wystające z karoserii podzespoły. Przed podejściem do oklejania wypada się dwa razy upewnić czy na pewno samochód jest całkowicie wypolerowany i nie ma kropelek H2O np przy uszczelkach.

Okleina nadaje pojazdowi nowy charakter.
Okleina nadaje pojazdowi nowy charakter.

Następną fazą jest pozycjonowanie folii na konkretnym elemencie i jej przycięcie do elementu w podobnym odrobinę szerszym rozmiarze. Odklejamy fragment papieru który znajduje się pod spodem, naklejamy okleinę na określony podzespół. Wykorzystują Raklę nakładamy folię ułatwiając sobie pracę raklą przy tym usuwając powietrze z dołu. W punktach, w których są zagięcia bądź wytłoczenia podgrzewamy folię aby nadać jej kształt konkretnego podzespołu. Przy krawędziach docinamy materiał, sugerujemy wyklejenie krawędzi i rantów podzespołów na zmarszczkę. Folię zawijamy pod konkretny element po jej wyziębieniu.

Już po zakończeniu wyklejania musimy pozostawić pojazd na kolejną dobę w pomieszczeniu, w którym pozostanie temperatura w jakiej był oklejany. Okleiny bynajmniej nie poleruje się poprzez około 3 tygodnie od oklejenia, po tym okresie możemy stosować teflonowe ewentualnie wykonane z silikonu środki do nabłyszczania, które nie mają żadnych estrów. Wyklejony pojazd radzimy czyścić samemu dzięki użyciu delikatnej szmatki i wody z detergentem.

wpis sponsorowany: Przeprowadzki z ProMove